Архітектурні стилі, як індикатори, відображають епоху, в якій вони з’являються, будь то економічний підйом держави або часи застою. Архітектура оцінюється людиною як раціонально, так і емоційно, тому саме епоха того або іншого стилю несе на собі відбиток свого часу, який на підсвідомому рівні передає людині певний спектр відчуттів.

У історії архітектури і дизайну існували стилі, які вбирали в себе ідеї і принципи попередніх стилів, як, наприклад, Арт Деко. Проте, навіть цей багатогранний стиль не можна віднести до еклектики, оскільки він все-таки мав певну концепцію.

Еклектика в сучасній міській архітектурі

Справжня епоха отримала назву «Епоха без стилю». Сьогодні не існує як раніше шкіл певного стилю для архітекторів або дизайнерів. Спектр архітектурних рішень не залежить від певних концепцій, а визначається тільки фантазією і здатністю майстерно поєднувати різностильові деталі.

Одним з найбільш яскравих прикладів еклектики в архітектурі є знаменита скляна Піраміда в Луврі. Це споруда, що повторює форму відомих єгипетських пірамід, які є етнічною архітектурою Давнього Єгипту, побудована із застосуванням скла і металу, властивого стилю хай-тек.

Проте, до еклектики не завжди вдаються для створення неймовірних споруд, частіше змішення стилів в міській архітектурі обгрунтоване необхідністю зведення нових, практичних і функціональних будівель, які гармонували б з поряд старовинними спорудами, що стояли.

Архітектура заміського будівництва

З 90-х років в пострадянських країнах почала інтенсивно розвиватися будівельна галузь, особливо це стосується заміського житлового будівництва. Спочатку мова про естетику навіть не велася, кожен будував, як хотів і що хотів. Свідоцтвом цьому є, будинки, що до цього дня збереглися, які іноді вражають своїми розмірами і формами. Більшість з них є нісенітно величезними, що явно дисгармоніює з прилеглою територією. В ті часи архітектори найчастіше були не майстрами свого мистецтва, а покірливими виконавцями волі замовника.